Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.


Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Facebook Regionalne Centrum Kultury w DrzewicyRSS

Polish Czech English French German Italian Russian Slovak Spanish Ukrainian Urdu

Formularz wyszukiwania

08-05-2020
100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II

W rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II

 

18 maja 2020 roku  obchodzimy 100 rocznicę urodzin Wielkiego Świętego -Jana Pawła II. Cokolwiek byśmy nie napisali o Papieżu, to wciąż będzie za mało. Jedno jest pewne. Jesteśmy  z Ciebie dumni  Ojcze Święty!

Przygotowano szereg wydarzeń i projektów kulturalnych, edukacyjnych i naukowych, które przybliżają bogaty dorobek papieża i pokazują jego aktualność wobec wyzwań i dylematów współczesności.

Znany ze wspaniałych kazań, skłaniających do zadumy  i refleksji, ksiądz biskup Józef Zawitkowski uczcił setną rocznicę urodzin wybitnego Polaka wierszem, opublikowanym w majowym wydaniu Rycerza Niepokalanej.

Wybitny kaznodzieja, ale także poeta i kompozytor, jest szczególnie związany z naszym regionem. Urodził się w Wale niedaleko Nowego Miasta. W swoich homiliach często wspominał rodzinę i okolicę, w której spędził dzieciństwo. Ks. Tymoteusz (pseudonim) chętnie odwiedzał  rodzinne strony, był również w Drzewicy. Gościł m.in. w parafii św. Łukasza i Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków. Wizyta biskupa na długo pozostała w pamięci uczniów i nauczycieli. Również dlatego, że biskup Józef napisał Hymn Gimnazjum im. Jana Pawła II w Drzewicy.

 Język i styl wypowiedzi księdza Zawitkowskiego poruszają ludzkie serca. Czy będzie tak i tym razem? Zachęcamy do lektury i zadumy.

Wszystkie aktualności

Copyright RCK Drzewica 2020

Created by VOBACOM