Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.


Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Newsletter

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy

Facebook Regionalne Centrum Kultury w DrzewicyRSS

Polish Czech English French German Italian Russian Slovak Spanish Ukrainian Urdu

Formularz wyszukiwania

Na wizualizacji dostrzeżemy napis Miejskiej Biblioteki Publicznej w Drzewicy zachęcający do słuchania ebooków i audiobooków w czasie ferii zimowych. Na tle licznych śnieżynek widoczny jest uśmiechnięty bałwan w czerwonej czapce, szaliku i z łopatą w ręce.
08-01-2021
,,Ferie z e-bookiem i książką czytaną”

Napisy na ilustracji zachęcają do wysłuchania ,,Ady i jej czterech przygód”                     w formie plików ebook i audiobook. Widoczny fragment półkuli ziemskiej nocą, z drzewami bez liści oraz mały domek utrzymany jest w niebieskiej kolorystyce. Bez wątpienia to zimowy krajobraz.

Chcesz nadrobić zaległości w lekturach? Zapraszamy na zimowe spotkania z książką on-line. Dzięki dofinansowaniu ze środków MKiDN  oraz decyzją autora dostępna jest książka ,,Ada i jej cztery przygody” Jan Kerdena w formie plików e-book i audiobook. Powstała także wersja audiobooka dla dzieci niedowidzących ze specjalnie dla nich przygotowaną prezentacją grafiki.

Opowiadanie składa się z czterech części. Jest przeznaczone dla dzieci w wieku szkolnym. A oto, co o książce Jana Kerdena napisał Marek Bieńczyk-laureat Nike 2012 roku: ,,Ada i jej cztery przygody” to bardzo pomysłowa i bardzo delikatna proza dla dzieci w wieku około dziesięciu lat. Podkreślam słowo ,,delikatna”, gdyż jest pisana językiem, który nie chce się nikomu przypodobać, być na siłę nowoczesny(…), w zamian proponuje własny język, nie staroświecki, lecz pełen elegancji, lekkości i właśnie delikatności.” Ilustracje do książki wykonał Piotr Fąfrowicz, wersję audio czyta znana aktorka Olga Bończyk, nad całością projektu czuwała Blanka Wyszyńska-Walczak. Wydawnictwo ukazało się nakładem Fundacji ,,Arka” im. Józefa Wilkonia.  Wszystkie cztery części ,,Ady i jej czterech przygód” są dostępne w formie plików pdf na stronie internetowej https://fundacjawilkonia.pl/index.php/2020/11/17/ada-i-jej-cztery-przygody/

W ramach programu ,,Kultura w sieci” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury zachęcamy najmłodszych i nie tylko do uczestnictwa w akcji ,,Czytanki na czasie” organizowanej przez Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej. Znani aktorzy, pisarze, twórcy kultury czytają utwory dla dzieci: Michał Rusinek  w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie interpretuje ,,Małego Chopina”, Marcin Rogacewicz czyta utwór ,,Kochany Święty Mikołaju” Rene Goscinnego, Tomasz Schimscheiner zapoznaje słuchaczy z ,,Aniołem w supermarkecie”, Joanna Olech prezentuje swoją książkę ,,Popintrokowie. Opowiadania z dreszczykiem”, Barbara Gawryluk zachęca do lektury książek o psach ,,Kaktus”, ,,Dżok”, ,,Baltic”. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy i zapraszamy do czytania. Miłe doznania duchowe gwarantowane!

Jednocześnie przypominamy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Drzewicy czeka na  czytelników codziennie, w godzinach od 10 do 16.

Wszystkie aktualności

Copyright RCK Drzewica 2021

Created by VOBACOM